سلامتی و تناسب اندام

اگر دویدن طبق روال و برنامه منظمی باشد فواید زیادی را به هم راه دارد. بعضی از افراد این ورزش را تنها برای تفریح انجام می دهند ولی افرادی که فواید دویدن را به درستی می دانند به طور حرفه ای آن را دنبال می کنند. از جمله ی آنها می توان به کم کردن وزن، سلامت روح، استحکام استخوان ها، شادابی و نشاط که باعث ایجاد روابط اجتماعی بهتر می شود، اشاره کرد.
مجموعه ی فیلم های اموزشی McMillan’s Core Routine که دارای سه مرحله  می باشد به شما کمک می کنند تا تمرین های مورد نیاز برای یک دونده قوی و سالم شدن را یاد گرفته و دنبال کنید. مرحله اول (Stage 1) شامل آموزش تمرینات پایه و مفید برای افزایش انعطاف پذیری و قدرت بدنی دونده ها بوده و مراحل بعدی (Stage 2&3) تمرینات پیشرفته تری را در راستای تمرینات مرحله اول دنبال می کند.

 

 

To help you get started on your journey to become a healthier and stronger runner, we’re giving you a free sample of our basic core routine for runners.
Model Number: STAGE 1
In order to perform your best you need your body to be at its strongest. McMillan’s Core Routine Stage 1 DVD provides the most effective exercises and a run-specific routine for you to follow.
Model Number: STAGE 2&3
Greg McMillan continues developing the core strength needed to be a better runner with the follow-up to the popular Runner’s Core Routine: Stage 1. A 2 DVD set, Stage 2 & 3 introduces new exercises, more follow-along workouts and advances the exercises displayed in Stage 1.

DVD Contents:
– Core stability plays an important role in avoiding injury and can help with performance. Unlike other programs this workout is designed specifically for the needs of the runner. The exercises in this DVD are hand-picked as the best, most efficient and safest. You want a strong runner’s core and this program will give you one.
– The most effective exercises
– Three follow-along workouts
– Running-specific routines

Details:
– ۷۰-minute DVD
– McMillan Runner’s Core Routine Stage 2 & 3 continues and expands all the great drills shown in Stage 1
– Greg McMillan is a runner, exercise scientist and coach who has the unique ability to combine the science of endurance performance with the art of real-world coaching. Throughout his career, Greg has been successful at helping a wide range of athletes. He has coached Olympians, regionally competitive runners as well as beginners.
– Greg has coached athletes in the 2008 Olympic Games as well as athletes in every World Track & Field Championship since 2001. He is also the coach of the McMillanElite Post-Collegiate group based in Flagstaff, Arizona.
– McMillan Running provides a full collection of tips, tools and coaching advise to help you train smarter and run faster. From custom training programs to the world-famous McMillan Running Calculator, you’ll find it all on McMillanRunning.com.

  • 84 نمایش
ادامه مطلب
سلامتی و تناسب اندام

چشم حساس ترین عضو در بدن می باشد. برای تقویت و رفع خستگی این عضو از بدن می توان ضمن استراحت دادن به آن، نرمش ها و تمریناتی را بکار برد تا با تقويت عضلات چشم، ميدان ديد بيشتری داشته و كمتر ضعف بينايی داشته باشیم. از آنجایی که کار با رایانه و نگاه کردن طولانی مدت به صفحه کتاب و به ویژه انواع صفحه نمایش ها (تلویزیون، تبلت، گوشی و …) باعث خستگی چشم ها شده و با گذشت زمان بینایی را دچار مشکل می کنند، همیشه باید سعی کرد تا راهکارهایی برای هماهنگ کردن و تصحیح دستگاه بینایی بکار برد. انجام روزانه يكسری تمرينات ورزشی خستگی چشم را کم کرده و پيرچشمی را به تاخیر می اندازد.

ورزش عضلات چشم به کسانی که از ناراحتی چشم رنج می‌برند و به عینک محتاج هستند کمک می‌کند که با ورزش، قسمتی از ناراحتیهای چشم خود را برطرف کنند تا نیاز آنها به عینک از بین برود یا شماره عینک آنها پایین بیاید.
در مجموعه ی Udemy Proven Eye Exercises To Enhance Vision شما یکسری از تمرینات و نرمش های مناسب برای اجزای مختلف چشم را آموزش می بینید.

(بیشتر…)

  • 104 نمایش
ادامه مطلب
سلامتی و تناسب اندام

کاربرد این روش تنها برای ورزشکاران رزمی نیست بلکه افراد با جثه و قدرت بدنی متوسط نیز می توانند از آن استفاده کنند. یکی از رایج ترین روش های دفاع شخصی ضربه زدن به نقاط حساس بدن مهاجم است. این روش بیشتر بر اساس آگاهی درباره محل این نقاط در بدن و سرعت عمل و سریع بودن است. با بکار بردن این تکنیک های اثبات شده ی کیوشوجیتسو (kyushojitso) که بر فشار دادن یا ضربه زدن به نقاط حساسی از بدن تمرکز دارند، می توان با هرگونه حمله ای صرف نظر از قدرت جسمی و توانایی های رزمی حریف، غلبه کرد.

(بیشتر…)

  • 142 نمایش
ادامه مطلب
سلامتی و تناسب اندام

یوگا فرایند كشف خود شناسی را در پی دارد .و علاوه بر فوایدی كه برای افراد دارد برای جامعه نیز می تواند مفید باشد .در واقع نمی توان گفت یوگا فقط یك ورزش بدنی است چون پژو هشهای علمی ثابت می كند كه یوگا نه تنها بر جسم انسان تا ثیر می گزارد بلكه در تنظیم نیروی پرانیك یا انرژی حیاتی و جریان آن و همچنین بر ضمیر انسان نیزموثر می باشد.

یوگا علم حیرت انگیزی است كه تفكر استدلال و منطق را در سطح عالی به انسان هدیه می كند.یوگا به معنی اتحاد است و منظور از یوگا اتحاد و یگانگی با وجود درونی است.برای رسیدن به این اتحاد تعداد حالات و وضعیت هایی وجود دارد كه آسانا نامیده می شود . كه با حركات یا تمرینات ژیمناستیك نرمشها و بدن سازی نباید اشتباه گرفت.

(بیشتر…)

  • 110 نمایش
ادامه مطلب
سلامتی و تناسب اندام

هاپکیدو نوعی هنر رزمی کره‌ای و از انواع دفاع شخصی است . این رشته یکی از تلفیقی‌ترین سبک‌های رزمی محسوب می‌شود كه در سراسر جهان و ايران طرفداران و علاقمندان زيادي را به خود جلب نموده است. بنیانگذار هاپکیدو رزمی‌کار کره‌ای چوئی یونگ سول است. وی یکی از هنرهای رزمی ژاپنی به نام دایتو ریو آیکی جوجوتسو را در ژاپن آموخته بود. وی پس از جنگ جهانی دوم به کره جنوبی بازگشته و آموزش هنر رزمی خود را با تلفیق تکنیک‌های رشته‌های ژاپنی جودو (که خود از سبک‌های منشعب شده از جوجیتسو محسوب می‌شود)، کره‌ای تکواندوو تانگ سو دو آغاز کرد.

در هاپکیدو از اطلاعات نقاط حساس عصبی، تکنیک‌های قفل مفصل، انواع فنون گلاویزی و پرتابی، ضربات مشت و لگد و سلاح‌های سنتی از جمله خنجر، شمشیر، طناب، نانچاکو، عصا، بادبزن و انواع چوب برای غلبه بر حریف استفاده می‌شود. نام این رشته مشابه آیکیدو است در حالی که شباهت کمی دارند. بازیگران معروفی مانند جکی چان، آنجلا مائو، کارتر وانگ و دیگران از شاگردان جین پال کیم در هاپکیدو بوده‌اند. مربی جکی چان در هاپکیدو – جین پال کیم

(بیشتر…)

  • 307 نمایش
ادامه مطلب
سلامتی و تناسب اندام

امروزه ورزش جدید پیلاتس جزو ورزش های پرطرفدار و محبوب محسوب می شود. پیلاتس یا پیلاتز یا پیلاتیس ، یک نوع سیستم آمادگی جسمانی می باشد که در اوایل قرن بیستم توسط یوزف پیلاتس ابداع شد و گسترش یافت. پیلاتس به دسته ای از تمرینات ورزشی تخصصی گفته می‌شود که بر بدن و ذهن فرد اثر گذاشته و همراه بالا بردن قدرت و استقامت تمام اعضای بدن، عمقی ترین عضلات بدن را مورد هدف قرار می‌دهد. تمرینات پیلاتس عبارت از تلاش برای تمرکز فکر و آگاهی فرد برروی عضلات بدن و چگونگی و فعالیت آنهاست. با گذشت زمان و با اجرای مکرر حرکات، ذهن انسان بدن را بهتر درک می‌کند و آن را قوی تر و متعادل تر می‌سازد. همینطور حرکات پیلاتس عضلات و مفاصلی را مورد هدف قرار می‌دهد که در فعالیت های روزانه بکار برده می شوند، مثل: نشستن، راه رفتن، حمل کردن بار، خم وراست شدن. با تمرینات ورزشی پیلاتس نحوه ی صحیح انجام حرکات روزانه در بدن ثبت می‌شود. پیلاتس حرکات ورزشی را به شکلی یاد می‌دهد که از بروز صدمات ورزشی جلوگیری میکند.

(بیشتر…)

  • 145 نمایش
ادامه مطلب
سلامتی و تناسب اندام

تمرین کردنبا استفاده از وزن بدن خود ، راه نجات شما برای ورزش کردن در یک روز پر مشغله و بدون وقت  است. این تمرین ها می‌توانند به هر نحوی با هم ترکیب شوند تا یک جلسه‌ی تمرینی مفید  و کامل داشته باشید. از تاثیرات بدست آمده از کشورهای باستانی مثل یونان که همیشه مهد جنگجویان قوی و نیرومند بوده اند و یا رازهای استاتید چینی کونگ فو می توان به اطلاعاتی مبنی بر نحوه ی کسب مهارت های لازم برای دستیابی به نیروی بدنی بالا و افزایش توان انسانی پی برد. Pavel Tsatsouline در مجموعه ی The Naked Warriorr تجربیات گذشته خود را که در طی چندین سال نبرد و مربیگری کسب کرده است در اختیار شما قرار می دهد و به شما می آموزد که چگونه بدون نیاز به تجهیزات و وسایل موجود در سالن های ورزشی مدرن توان بدنی و قدرت خود را تنها با استفاده از تمرینات و حرکات ورزشی مداوم بالا ببرید.

(بیشتر…)

  • 16 نمایش
ادامه مطلب
سلامتی و تناسب اندام

کیوکوشین یکی از سبک‌های کاراته غیرکنترلی است. این رشته توسط ماسوتاتسو اویاما (۱۹۹۴-۱۹۲۳۰) استاد ژاپنی (کره‌ای تبار) هنرهای رزمی بنیان نهاده شد.این رشته یکی از سخت ترین مهم ترین وبهترین هنر رزمی جهان است.

تاکید این سبک روی مبارزه واقعی در فاصله نزدیک و بدون عقب نشینی است. در کیوکوشین برای کاستن مقاومت حریف از اصابت ضربات بطور متوالی و با حداکثر قدرت استفاده می‌شود.

(بیشتر…)

  • 321 نمایش
ادامه مطلب
سلامتی و تناسب اندام

زومبا یکی از پر طرافدار ترین ورزش ها در جهان  می باشد. زومبا  یک ورزش های شادی بخش و نشاط آور برای تناسب اندام است که ترکیبی از ورزش‌های ایروبیک و حرکات موزون معمول در کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین است.  ورزش زومبا تمام اندام ها و ماهیچه های بدن در فعالیت های ورزشی را درگیر می‌کند و پس از گذشت مدت زمانی بدن شکل و فرم زیبایی (نسبت به استخوان بندی فرد) پیدا میکند. این ورزش کاملاً هوازی شمرده می شود و با تمرکز بر تنفس در زمان انجام حرکات ورزشی، باعث چربی سوزی دائم، افزایش انرژی و کم کردن وزن می شود.

(بیشتر…)

  • 240 نمایش
ادامه مطلب
سلامتی و تناسب اندام

جوجیتسو برزیلی نوعی هنر رزمی است که بر فنون گلاویزی و مبارزه در وضعیت خاک تأکید دارد. در مبارزات این رشته هدف نهایی به‌دست آوردن وضعیت برتر نسبت به حریف و بی‌دفاع ساختن او با استفاده از تکنیک‌های قفل‌کننده‌است.

جوجیتسو برزیلی در اوایل سدهٔ بیست میلادی از هنر رزمی ژاپنی کودوکان جودو تکامل یافت که خود در سدهٔ نوزدهم بر اساس سبک جوجیتسوژاپنی برخی مدارس ژاپن طراحی شده بود. از میان فنون جودو و جوجیتسو در جوجیتسو برزیلی تأکید بیشتر بر نه-وازا (فنون خاک) است. بنیان‌گذار این رشته برادران کارلوس و هلیو گریسی هستند. کارلوس جودو را از میتسویو مائدا استاد ژاپنی مقیم برزیل آموخت و سپس آن را به برادران و اعضای خانواده خود آموخت. قدرت این رشتهٔ رزمی برای نخستین بار با شروع مسابقات آزاد یواف‌سی که مبارزان از کلیه رشته‌ها در آن شرکت می‌کردند و پیروزی های اسطورهٔ این رشته هویس گریسی(Royce Gracie) بر همگان اثبات شد.امروزه تمرین و آموزش جوجیتسو برای شرکت در مبارزات آزاد به یک اصل بدل شده است.

این رشته بر این اصل تأکید دارد که یک شخص کوچک‌تر و ضعیف‌تر با به‌کارگیری صحیح تکنیک‌ها و شناخت شیوه‌های جابه جایی نیرو می‌تواند یک مهاجم بزرگ‌تر و قوی‌تر از خود را شکست دهد. تمرین این رشته برای دفاع شخصی، شرکت در مسابقات ورزشی (جوجیتسو برزیلی و رشته‌های مشابه) و همچنین هنرهای رزمی ترکیبی صورت می‌گیرد. در واقع می‌توان گفت این رشته شباهتی به ورزش هایی نظیر تکواندو، کاراته و کونگ فو ندارد و به طور کامل بر اساس اصول گلاویزی بنیان نهاده شده‌است.

(بیشتر…)

  • 185 نمایش
ادامه مطلب