برنامه نویسی و طراحی وب

 

Ruby on Rails که به اختصار Rails یا RoR گفته می شود؛ یک فریم ورک متن باز تحت وب برای زبان برنامه نویسی Ruby می باشد. یکی از همین امکانات Rails هست که برای طراحی و توسعه وب منتشر شده. رِیلز هم مثل خیلی از فریم ورک ها از ساختار و معماریMVC پشتیبانی میکنه. هانسن اولین نسخه متن باز روبی آن ریلز را در جولای ۲۰۰۴ منتشر کرد اما حق انتشار آن را تا فوریه ۲۰۰۵ به اشتراک نگذاشت. Rails 5 سریع است و میزان کمتری از حافظه را اشغال می کند و ویژگی ها و توسعه های بسیار زیادی را در اختیار شما قرار می دهد تا کارایی آن بالاتر رود. (بیشتر…)

  • 96 نمایش
ادامه مطلب
برنامه نویسی و طراحی وب

 

جاوا Java جزو متداولترین زبان‌های برنامه‌نویسی است که برای توسعه و کدنویسی نرم‌افزارهای کامپیوتری استفاده میشود.این زبان از لحاظ ظاهری شبیه زبان برنامه نویسی ++C میباشد. احتمالاً زمانی را تجربه کرده باشید که یکی از برنامه‌هایتان نیازمند Runtime جاوا شده، و از این طریق با آن برای اولین بار آشنا شده‌اید، و به همین خاطر مجبور شدید بسته جاوا را دریافت کرده و بر روی سیستم‌عامل خود نصب و راه‌اندازی نمایید. از این ها که بگذریم، جاوا دارای افزونه‌ی مخصوصی برای مرورگرهای اینترنتی است، که برای اجرای برنامه‌هایی که با این زبان و مخصوص مرورگر نوشته شده، لازم است. اکلیپس  Eclipse یک محیط توسعه نرم‌افزاری چندزبانه برای محیط توسعه مجتمع با قابلیت اضافه کردن افزونه می‌باشد. این محیط توسعه در ابتدا با زبان جاوا و برای توسعه برنامه‌های این زبان استفاده می‌شد. در ادامه با افزوده شدن افزونه‌هایی به آن امکان توسعه زبان‌هایی چون سی، سی++، روبی، کوبول، پایتون، پرل، پی اچ پی، لاتک و اندروید را فراهم می‌کند.

(بیشتر…)

  • 89 نمایش
ادامه مطلب
برنامه نویسی و طراحی وب

 

یادگیری ماشین زیر مجموعه ای از هوش مصنوعی است که موضوع آن الگوریتم هایی است که به رایانه ها اجازه یادگیری می دهد.این زبان برنامه نویسی به شدت در آکادمی ها برای محاسبات فنی و ایجاد الگوریتم ها استفاده می شود. همانندR  دارای یک مرکز برای خلق تجسم و گراف ها است. MATLAB یک زبان با کاربری فوق العاده که امکانات متعدد محاسباتی، نمایشی و برنامه نویسی را در محیطی که استفاده از آن برای کاربر آسان است ،فراهم می کند. در این محیط برای مسائل و پاسخ آنها از علائم و سمبل های آشنا ریاضی استفاده شده است.
در دوره آموزشی Packt Getting Started with MATLAB Machine Learning با یادگیری ماشین و ویژگی های آن همراه با پیاده سازی آن در متلب آشنا می شوید. (بیشتر…)

  • 86 نمایش
ادامه مطلب
برنامه نویسی و طراحی وب

در دوره آموزشی Livelessons Cloud Foundry BOSH Fundamentals قصد داریم  تا با بیانی ساده شما را با این مفهوم آشنا کنیم و نیز تمام مراحل آماده سازی نرم افزار برای ورود به فضای ابری را معرفی کنیم. استفاده از ابزارهای مختلف نظیر Pivotal Cloud Foundry و BOSH به شما این امکان را می دهد تا فضای ابری مناسبی برای نرم افزار خود آماده کنید و نیز این قضیه کاهش هزینه ها را در پی خواهد داشت که بدون شک رضایت بیشتر کاربران را در خرید محصول شما در پی دارد.

(بیشتر…)

  • 80 نمایش
ادامه مطلب
برنامه نویسی و طراحی وب

 

زبان برنامه نویسی جاوا (Java) یک زبان شئ‌گرا می باشد که قسمت‌های بسیاری از دستورات خود را از زبانهای C و ++C گرفته اما دارای مدل شی‌گرایی ساده‌ای است و امکانات سطح پایین کمی دارد. کاربرد جاوا در کامپایلر به صورت بایت کد است که صرف نظر از معماری و خصوصیات آن ،سیستم قابلیت اجرا روی تمامی ماشین‌های شبیه‌سازی جاوا را دارا می باشد. جاوا برای نوشتن انواع برنامه‌های کاربردی مناسب است.

(بیشتر…)

  • 74 نمایش
ادامه مطلب
برنامه نویسی و طراحی وب

 

کوتلین، زبان برنامه نویسی متن باز طراحی شده توسط JetBrains، در بین توسعه دهندگان جاوا به طور شگفت انگیزی محبوب شده است. این زبان بیشتر اوقات به عنوان جایگزین جاوا نام برده می شود. در مقایسه با جاوا، کوتلین تجربه توسعه بهتری را داراست، به دلیل اینکه آن نوین تر، رسا، و دقیق تر است. کوتلین در ژانویهٔ سال ۲۰۱۲ به عنوان زبان ماه انتخاب شد. با وجود آنکه از نظر syntax با جاوا سازگار نیست،

(بیشتر…)

  • 85 نمایش
ادامه مطلب
برنامه نویسی و طراحی وب

 

جیرا محصولی تجاری شرکت اطلسین (Atlassian) بوده که با زبان جاوا نوشته شده و تحت وب است، در اصل نرم افزاری برای هماهنگی بهتر در کار تیمی برنامه نویسان جهت افزودن قابلیتهای جدید به نرم افزار می باشد و باگهای نرم افزاری را پیگیری می کند و در ذیل عنوان باگ ترکر (bug tracker) قرار دارد. البته در چند سال اخیر، تیم بازاریابی شرکت اطلسین، بر روی جنبه های دیگر کاربردی این نرم افزار خوش دست و سبک کار کرده اند.

(بیشتر…)

  • 124 نمایش
ادامه مطلب
برنامه نویسی و طراحی وب

 

سیستم سوئیفت جهت ارسال و دریافت هرگونه پیام ارزی در بین واحدهای ارزی بانکهای داخل کشور و بانکهای خارج از کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حال حاضر تمام بانکهای داخلی ایران از طریق خطوط Leased یا ماهواره به یک مرکز به نام SAP در بانک مرکزی متصل گردیده و از طریق سیستم ماهواره‌ای پیامها را برای بانکهای مورد نظر ارسال می‌نمایند. این سیستم جهت سرعت بخشیدن به انجام معاملات ارز و جلب رضایت مشتریان و همچنین هماهنگی تمام عملیات ارزی در سطح جهانی با استفاده از یک نرم‌افزار استاندارد مورد توجه واقع گردیده‌است.

(بیشتر…)

  • 103 نمایش
ادامه مطلب
برنامه نویسی و طراحی وب

 

اگرچه موتورهای جستجو هوشمندند، اما آن‌ها هنوز هم نیاز به کمک دارند. بااین‌حال، محدودیت هایی در مورد اینکه چطور موتورهای جستجو عمل کنند وجود دارد. اگرچه بهینه ‌سازی و سئو سایت به‌صورت صحیح می‌تواند برای شما هزاران بازدیدکننده و افزایش توجه خالص به وجود آورد، ولی حرکت اشتباه می‌تواند باعث پنهان شدن و یا دفن سایت در اعماق نتایج جستجو (که در دید حداقل است) شود. علاوه برساخت محتوای در دسترس برای موتورهای جستجو، SEO همچنین طوری باعث افزایش رتبه‌بندی محتوای قرار داده خواهد شد که دران موتورهای جستجو به‌آسانی آن را پیدا خواهند کرد. اینترنت به‌طور فزاینده‌ای در حال تبدیل‌شدن به رقابت است و شرکت‌هایی که از SEO استفاده می‌کنند مزیت عمده‌ای در جذب بازدیدکننده و مشتری دارند.

(بیشتر…)

  • 78 نمایش
ادامه مطلب
برنامه نویسی و طراحی وب

Sass مخفف Syntactically Awesome Style Sheets است و یک زبان پیش پردازنده CSS یا CSS Preprocessor Language به حساب می آید. Sass اساسا یک روش توسعه یافته از کدنویسی در CSS همراه با Syntax به حساب می آید . Sass جایگزین CSS نیست ، بلکه یک روش برای کوتاه تر نویسی CSS است که در نهایت پس از کامپایل شدن به همان CSS تبدیل می شود . (بیشتر…)

  • 115 نمایش
ادامه مطلب