دانشگاهی

ریاضی نوعی دانش است که در آن با استدلال منطقی از اصول و تعریف ‌ها به نتایج دقیق و جدیدی دست می یابیم. مهندسان، فیزیکدانان، و سایر دانشمندان، همگی  ریاضیات را در کارهایشان بکار میبرند و سایر کارشناسان نیز که به مطالعه اعداد، کمّیت ‌ها، شکل ‌ها و فضا به‌شکل محض علاقه دارند از آن استفاده میکنند. در دنیای جدید، ریاضیات یکی از عناصر کلیدی علوم الکترونیک و رایانه محسوب می شود.

(بیشتر…)

  • 112 نمایش
ادامه مطلب
دانشگاهی

علم زیست‌شناسی از جمله علوم طبیعی و دانش مرتبط به بررسی جانداران زنده میباشد. این دانش به بررسی خصوصیات و رفتار سازواره‌ها، نحوه ی پیدایش گونه‌ها و انسان، و نیز به مطالعه برهمکنش جانداران با یکدیگر و محیط اطرافشان می‌پردازد. زیست‌شناسی دارای موضوعات گسترده ای است که دارای تقسیم‌بندی بسیاری از مباحث و رشته‌های مختلف است.
پروفسور Bryan Cardella در مجموعه آموزشی Educator General Biology به آموزش مباحث پایه و قواعد و اصول کلی علم زیست شناسی را از میکروسکوپی تا ماکروسکوپی برای دانش آموزان دبیرستانی و دانشجویان اقدام می کند.

(بیشتر…)

  • 88 نمایش
ادامه مطلب
دانشگاهی

آیا شما چیزی از بدن خود می دانید؟
Anatomy‏، شاخه‌ای از زیست‌شناسی است که به چگونگی ساختار و روش کار تن و بدن جانداران می‌پردازد.
دکتر آنتونی (Dr. Anthony A. Goodman) یکی از بهترین و بنام ترین جراحان، نویسندگان و استادان علم پزشکی، در قالب فیلم های آموزشی Understanding the Human Body شما را به صورت مرحله به مرحله و با استفاده از ماکت های مختلف، انیمیشن های کاربردی و سایر وسایل کمک آموزشی با سیستم های مهم بدن آشنا نموده و فعالیت هرکدام از آن ها را دقیقاً توضیح داده و به تشریح کاملی از بخش های مختلف بدن انسان می پردازد.

(بیشتر…)

  • 144 نمایش
ادامه مطلب
دانشگاهی

الکترونیک دانش مطالعهٔ عبور جریان الکتریکی از مواد مختلف – مانند نیمه‌رساناها، مقاومت‌ها، القاگرها و خازن‌ها – و آثار آن میباشد که به عنوان شاخه‌ای از فیزیک نظری نیز شناخته می‌شود. در رشته های مهندسی مختلف، دانش الکترونیک به توسعه قطعات، دستگاه‌ها، سیستم‌ها، یا تجهیزاتی می‌پردازد که انرژی الکتریکی یکی از فاکتورهای آن هاست؛ مثل لامپ های خلاء، ترانزیستورها، مدارهای مجتمع و مدارهای چاپی. مهندسی الکترونیک شاخه‌ی گسترده ای از مهندسی اشاره دارد که زیرشاخه‌های بسیاری را شامل می شود.  شامل رشته‌هایی که با توان، مهندسی ابزار دقیق، مخابرات، طراحی مدارهای نیمه هادی، و بسیاری دیگر در ارتباطند.

(بیشتر…)

  • 111 نمایش
ادامه مطلب
دانشگاهی

علم شاخه ای از علوم تجربی است که از یک سو درباره شناخت خواص ، ساختار و ارتباط بین خواص و ساختار مواد و قوانین مربوط به آنها بحث می کند. از سوی دیگر ، راه های تهیه ، استخراج مواد خالص از منابع طبیعی ، تبدیل مواد به یکدیگر و یا سنتز آنها به روشی که به صرفه مقرون باشد، مورد بحث و بررسی قرار میدهند. این علم با ترکیب و ساختار و نیروهایی که این ساختارها را برپا نگه داشته است، سروکار دارد.
بیوشیمی (Biochemistry) یا زیست‌شیمی با ساختار و عمل‌کرد اجزاء سلولی مثل پروتئین‌ها، کربوهیدارت‌ها، لیپیدها، اسیدهای نوکلئیک، و انواع دیگر زیست‌مولکول‌ها سر و کار دارد. هدف زیست‌شناسی شیمیایی پاسخ دادن به سوال‌هایی است که از زیست‌شیمی به وجود می آیند.

(بیشتر…)

  • 114 نمایش
ادامه مطلب
دانشگاهی

آموزش فیزیک – Educator Physics Courses

بدون دیدگاه

علم فیزیک رفتار و اثر متقابل ماده و نیرو را مطالعه می‌کند.  مفاهیم بنیادی پدیده‌های طبیعی تحت عنوان قوانین فیزیک مطرح می‌شوند. این قوانین به توسط علوم ریاضی فرمول بندی می‌شوند، بطوری که قوانین فیزیک و روابط ریاضی باهم در توافق بوده و مکمل هم هستند و دوتایی قادرند کلیه پدیده‌های فیزیکی را توصیف نمایند. این علم را معمولا علم ماده و حرکت و خصوصیات آن در فضا و زمان، با در نظر گرفتن مفاهیمی مثل انرژی، اندازه حرکت، نیرو و بسیاری از عوامل دیگر می‌دانند. این ماده ممکن است از ذرات زیر اتمی تا کهکشان‌ها و اجرام بسیار بزرگ آسمانی باشد. این علم مفاهیمی مانند انرژی، نیرو، جرم، بار الکتریکی، جریان الکتریکی، میدان الکتریکی، الکترومغناطیس، فضا، زمان، اتم و نورشناسی را بکار می برد. اگر بطور گسترده تر بگوییم، هدف اصلی علم فیزیک بررسی و تحلیل طبیعت است و همیشه این علم به دنبال آن است که رفتار طبیعت را در شرایط مختلف درک و پیش بینی کند.

(بیشتر…)

  • 95 نمایش
ادامه مطلب